انواع روشهای کفسابی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 11 آبان 1395 در ساعت 16 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انواع روشهای کفسابی :

به سلسله مراتب زدودن آلاینده ها و گرفتن درز ها و ناپاکی و بر آمدگی ها را کفسابی می نامند . در کفسابی روشهای مختلفی استفاده می شود  از جمله : کفسابی با فرچه سیمی ، کفسابی کامل ، کفسابی با رزین .

در روش کفسابی با فرچه سیمی سنگ کاملا تمیز شده  و تمامی آلاینده ها و ناپاکی ها از سنگ حذف میشوند اما بعد از زمان کوتاهی مجددا سنگ به دلیل نداشتن شفافیت و صیقل کامل ، کثیف می شود .

در روش کفسابی کامل لایه ای از روی سنگ برداشته شده و سطحی یکنواخت را فراهم خواهد کرد . بعد از یکنواخت شدن سنگ از ساب براق کننده به منظور برق شدن سنگ ها استفاده می شود .

در روش کفسابی با رزین دقیقا همان روش کفسابی کامل اجرا می شود .با یک تفاوت که در کفسابی با رزین به منظور استفاده از برخی سنگ ها که بطور ذاتی دارای پرز ها و شیار های خاصی هستن مورد استفاده قرار میگیرد .قبل از عملیات کفسابی عملیات ساب زنی با رزین که نام ماده ای جهت پر کردن شیار ها و سوراخ های سنگ استفاده می شود .با استفاده از این روش تمامی شیار ها و شکاف های سنگ ها و کف را پوشانده و سطح سنگ یکنواخت و یکدست خواهد شد.سپس بعد از خشک شدن رزین  با عملیات کفسابی  سطح سنگ ها را کاملا پاکسازی وصیقل خواهیم داد.

در مقالات بعد شما را با کاربرد کفسابی و دلایل استفاده از کفسابی آشنا خواهیم ساخت

 با تشکر از همراهی شما

سربلند و پیروز باشید.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :